Kategorie:

Co zabrać kiedy idzie się na trekking

Nastała wiosna, czyli najlepsza pora roku na to, aby zacząć chodzić po górach. Miłośnicy trekkingu i górskich wypraw z pewnością już otworzyli sezon. Sporo osób w tym roku po raz pierwszy wybierze się na taką wyprawę, bo zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu, z roku na rok jest coraz większe. Co zabrać ze sobą na trekking? Poniżej kilka podpowiedzi.

Wygodne i lekkie ubraniekije trekkingowe

Na trekking najlepiej jest ubrać się na cebulkę. Podczas ruchu zwykle robi się ciepło, jednak kiedy na chwilę przystanie się, by sprawdzić trasę albo coś przegryźć, po chwili może zrobić się chłodno. Lekkie ubrania, które można na siebie zakładać oraz zdejmować wtedy, gdy jest taka potrzeba, to zatem absolutne must have.

Wygodne buty trekkingowe

Kolejny ważny punkt, o ile nie najważniejszy, to wygodne buty trekkingowe. W sklepach jest ich naprawdę spory wybór, dlatego bez problemu można dobrać model idealny dla siebie. Powinny dobrze chronić stopę w kostce, najlepiej, jeżeli chodziło się już w nich wcześniej, ma się zatem pewność, że nie powodują otarć.

Kije trekkingowe

By podczas trekkingu było wygodniej, warto zaopatrzyć się w kije trekkingowe. Nowoczesne kije są składane, są bardzo lekkie, dlatego ich transport nie stanowi najmniejszego problemu. Jeżeli nie będzie się chciało z nich korzystać, wystarczy je po prostu schować. Kije trekkingowe można kupić w dobrych sklepach jak te tu https://www.polarsport.pl/akcesoria/kije.html lub z różnymi akcesoriami turystycznymi i sportowymi.