Kategorie:

Czołówka, czyli lampa dla osób uwielbiających nocne wędrówki i eksplorowanie jaskiń

Avatar
Opublikowane przez wysokosciowiec

Naprawdę nie dla każdego jest oczywiste, że sport czy aktywny wypoczynek uprawia się tylko w ciągu dnia. Sporo osób szuka adrenaliny i wyzwań, podejmując na przykład nocne eskapady w góry, chodząc po jaskiniach i jeżdżąc na rowerze również nocą. Wszystko to wymaga dobrego sprzętu do oświetlania. Lampa czołówka to zatem jeden z najważniejszych zakupów.

Czołówka

Wybory lampy czołówki dobrze jest skonsultować z profesjonalnym pracownikiem sklepu sportowego. Po zasięgnięciu porady oczywiście rzecz można kupić przez internet, gdzie niejednokrotnie jest dużo taniej. Warto wybrać lampę czołówkę dającą dużo światła, w której można w prosty sposób wymienić baterię, a także która dobrze trzyma się głowy. Dobrze sprawdzić jak czołówka utrzymuje się na głowie nie osłoniętej czapką, a także jak trzyma się na czapce. Czołówka powinna mieć regulowany pasek, pozwalający dostosować ją wygodnie do obwodu głowy.

Komu przyda się lampka czołówka

Lampa czołówka przyda się tak naprawdę w każdym domu. Czasami wyjście do ciemnej piwnicy jest utrudnione ze względu na brak dobrego doświetlenia, a zatem nawet w takich sytuacjach taka lampa jest jak znalazł. Oczywiście głównie korzystają z niej jednak osoby uprawiające sporty takie jak wspinaczka górska nocą, czy po prostu wspinaczka i wędrowanie po górach. Czołówkę zawsze warto mieć ze sobą, bo gdy wychodzi się w góry z rana, nigdy nie jest pewne, czy ze szlaku uda się zejść przed zmrokiem. Taka lampa to również ekwipunek osób eksploatujących jaskinie, jeżdżących po zmroku na rowerze, czy chodzących nocą po lesie.