kask-wspinaczkowy
Kategorie:

Czym warto kierować się przy wyborze kasku wspinaczkowego

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z wspinaczką powinny jak najszybciej postawić na solidny kask wspinaczkowy, który jest niezbędnym wyposażeniem. W dzisiejszych czasach warto rozglądać się przede wszystkim za kaskami, które mają stosowne atesty. Na półkach sklepowych można znaleźć kaski wspinaczkowe z certyfikatami PN – EN 12492 albo lub UIAA, które są przewidziane właśnie dla miłośników wspinaczki górskiej.

Mocowanie czołówki

kask-wspinaczkowyW kaskach wspinaczkowych bardzo ważnym elementem jest mocowanie czołówki, która jest bardzo często pomijana. Godne uwagi są modele, które umożliwiają na przykład zamontowanie latarki czołowej. W dzisiejszych czasach jest to standard, ale w dalszym ciągu można znaleźć wiele modeli kasków, które z tym zadaniem mają duży problem.

Czym należy się kierować wybierając kask wspinaczkowy

Dobry kask wspinaczkowy powinien zapewniać olbrzymi komfort i wygodę. Warto poświecić nieco czasu, aby idealnie dopasować kask do kształtu głowy. Zwrócić należy również uwagę na zamontowane systemy wentylacji. Kwestie bezpieczeństwa zawsze powinny być na pierwszym miejscu przed walorami estetycznymi. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządny kask powinny skorzystać w profesjonalnego doradztwa. Warto sprawdzić w Internecie jakie są opinie byłych właścicieli o kasku, którego zakupem jesteśmy zadowoleni. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też można naciąć się na niskiej jakości kaski wspinaczkowe, które nie spełniają swoich zadań.