Kategorie:

Dlaczego warto mieć sandały trekkingowe?

Sandały trekkingowe nadają się na długie, letnie wycieczki. Są też idealne do spędzenia upalnego lata w mieście. Dlaczego są tak uniwersalne? Dlaczego warto mieć takie buty?

Podeszwa do zadań specjalnych

Sandały trekkingowe mają grubą podeszwę. Ma ona głębokie bieżnikowanie. Dzięki temu, nie odczuwa się za bardzo nierówności drogi i terenu. Osoby o wyjątkowo delikatnych stopach powinny szukać butów, które zabezpieczą je przed negatywnymi skutkami oddziaływania terenu.

 

Wysokiej jakości materiały

Sandały trekkingowe wykonuje się z najwyższej klasy materiałów. Oznacza to, że są bardziej trwałe niż zwykłe buty. Warto więc za nie dopłacić, bo po prostu są lepsze. Zakup takich butów to inwestycja na lata.

 

Właściwości antybakteryjne

Za nieprzyjemny zapach stóp w dużej mierze odpowiadają rozwijające się bakterie. Sandały wysokiej jakości, są nasączane środkami antybakteryjnymi. Zapobiega to namnażaniu się bakterii, a co za tym idzie – ogranicza powstawanie brzydkich zapachów. Funkcja ta sprawia, że sandały stają się must have każdego upalnego lata.

 

Można je moczyć – są hydrofobowe

Wielu użytkowników sandałów trekingowych chwali je za to, że można je zamaczać. Sandały te bez problemu mogą zamienić się w obuwie prysznicowe. Można też chodzić w nich w płytkim strumyku lub potoku. Nie trzeba się, wtedy obawiać, że ostry ale niewidoczny kamień przebije podeszwę butów. Zmniejsza to ryzyko zranienia się.

Sprzedaż sandałów trekkingowych pod adresem: https://www.polarsport.pl/buty/sanda.html