Kategorie:

Foki wykorzystujące zamiast kleju zjawisko adhezji

Foki skiturowe wykorzystujące zamiast tradycyjnego kleju zjawisko adhezji, pojawiły się w oficjalnej sprzedaży rynkowej dopiero kilka lat temu. Takie foki samoistnie bez wykorzystania kleju, natychmiast po przyłożeniu do narty przyczepiają się do niej. Wynika to, zgodnie z zasadami zjawiska adhezji, z oddziaływań zachodzących pomiędzy stykającymi się ze sobą substancjami. Jednak adhezji nie należy mylić z reakcją chemiczną.

Zdania na temat zalet fok wykorzystujących zjawisko adhezji są mocno podzielone, dlatego też warto wyrobić swoje własne, bardziej dla nas obiektywne. Foki skiturowe wykorzystujące zjawisko adhezji polecane są w szczególności wszystkim tym miłośnikom jazdy na nartach, którzy sport ten uprawiają bardzo regularnie i intensywnie. W ich wypadku takie rozwiązanie powinno się sprawdzić niemal bez zarzutów.

Foki wykorzystujące adhezję są znacznie łatwiejsze w montażu i trudno w nich o pomyłkę powodującą jakieś nierówności po ich przyklejeniu do powierzchni narty. Jednak w tym wypadku należy koniecznie pamiętać, że przed przyklejeniem foki powierzchnia narty obowiązkowo powinna zostać bardzo dokładnie wyczyszczona – w przeciwnym razie nie przyklei się ona żadnymi sposobami.

Niezależnie jednak od tego, czy to foki wykorzystujące adhezję czy klejone za pomocą kleju wszystkie powinny być w czasie ich nieużytkowania przechowywane w suchych i chłodnych miejscach. Dla ułatwienia można zawsze złożyć je na pół i przykleić do siebie ( w przypadku fok klejonych).