Kategorie:

Jak dbać o nowe buty w góry?

Zakup wymarzonych butów w góry to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby służyły one nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania, warto pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak zadbać o buty w góry, aby nie zawiodły w najmniej spodziewanym momencie.

O czym należy pamiętać?

Niestety nawet najlepsze jakościowo buty w góry od renomowanego producenta, mogą szybko się zniszczyć, jak nie będzie o nie się dbać. Pamiętać należy nie tylko o regularnym czyszczeniu, ale również o impregnacji. W każdym profesjonalnym sklepie obuwniczym bez żadnego większego problemu można na szczęście kupić specjalne kosmetyki do butów. Pamiętać należy o tym, że poszczególne preparaty należy stosować wyłącznie do wybranych materiałów. Jedne kosmetyki skierowane są do butów ze skóry, a inne do obuwia z membrany.

Po co jest impregnacja?

Impregnacja butów w góry, to najprostszy i najszybszy sposób, aby zwiększyć wodoodporność swojego obuwia. Naturalna skóra i membrana z czasem zaczyna się zużywać, dlatego też warto nanosić kolejne warstwy zabezpieczające. Solidne buty w góry nie należą do najtańszych wydatków, tym bardziej należy pamiętać o ich profesjonalnej pielęgnacji. Warto wspomnieć również i o tym, że na rynku jest wiele specjalistycznych firm, które zajmują się pielęgnacją obuwia. Dzięki pomocy takich firm, można przywrócić do życia nawet bardzo zniszczone buty.