Kategorie:

Jak najlepiej rozpocząć skitouring ?

Jeżeli chodzi o skitouring, to w dzisiejszych czasach mamy dwie różne metody jego nauczenia. Pierwsza metoda polega na zaczęciu od skitouringu i prostych turach uczenia się profesjonalnej jazdy na nartach. Druga metoda polega z kolei, na nauce się jazdy na nartach na stoku, przynajmniej przez jeden sezon, a następnie rozpoczęcie przygody z turami narciarskimi.

Jakie narty na start?

Zdecydowanie łatwiej jeździ się na nartach carvingowych, ale należy pamiętać o tym, że na nartach skitourowych łatwiej nauczyć się technik, które bardzo różnią się od carvingowej jazdy. Warto skorzystać również z pomocy profesjonalnego instruktora, który podpowie jaki sprzęt warto wybrać na start i co najważniejsze pokaże kilka cennych wskazówek, które ułatwią jazdę.

Jaki wybrać sprzęt?

Na samym początku warto wypożyczyć profesjonalny sprzęt, ponieważ dopiero po zdobyciu pewnego doświadczenia, będzie można samodzielnie dokonać większych zakupów. Osoby, początkujące powinny skupić się przede wszystkim na lekkim sprzęcie, ale nie wyczynowym, ponieważ na takim sprzęcie bardzo trudno jest nauczyć się jazdy. Dokonując zakupu, należy pamiętać również i o tym, że na większości nartach jest specjalny podział. Kupując nartę „S”, bardzo łatwo będzie nie tylko wejść w skręt, ale co najważniejsze łatwiej będzie również nabrać odpowiedniej prędkości. Warto zadbać o to, aby narty były porządnej firmy, co nie oznacza, że trzeba inwestować od razu w najdroższe modele.