Kategorie:

Jak wybrać buty trekkingowe dla dziecka?

Wielu rodziców sądzi, że dziecko nie potrzebuje butów trekkingowych, ponieważ i tak szybko z nich wyrośnie. Takie myślenie to błąd, bowiem mały piechur również powinien mieć obuwie przystosowane do wędrówek po górach, które zapewni mu dobrą przyczepność. Na co zwrócić uwagę wybierając trekkingowe buty dla dziecka?

Jak wybierać buty dla dziecka?

Bardzo ważną kwestią jest rozmiar obuwia. Dziecko nie powinno chodzić w butach trochę za małych, nie warto kupować obuwia „na wyrost”, ponieważ chodzenie w nim może spowodować powstanie wad postawy. Mimo to buty trekkingowe dla dzieci powinny być minimalnie większe, mniej więcej o 4-6 mm. Istotne jest również to, z jakiego materiału jest zrobione obuwie. But powinien być przewiewny, aby zapewnić stopie stały dostęp do powietrza, co pozwoli zapobiec jej przepoceniu. Nie bez znaczenia jest sposób zapinania butów, w przypadku kilkulatków dobrze zdecydować się na obuwie na rzepy, starsze dzieci poradzą sobie z obuwiem sznurowanym.

Dodatkowe wskazówki

Przed zakupem butów trekkingowych dla dziecka warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaką porę roku będą one przeznaczone. W okresie letnim dobrze sprawdzą się sandały trekkingowe, jesienią oraz zimą należy postawić na obuwie z tkanin nieprzemakalnych. Niezależnie od pory roku buty powinny mieć podeszwę antypoślizgową, która zapewni dobrą przyczepność i zminimalizuje ryzyko upadku podczas wędrówek.

Buty trekkingowe dla dzieci dostępne w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.polarsport.pl/buty/buty-dla-dzieci.html