Kategorie:

Jak wybrać najlepsze skarpety trekkingowe?

Skarpety trekkingowe dostosowane są do wszelkich zajęć na świeżym powietrzu, które stanowić mogą duże wyzwanie dla stóp. Dotyczy to aktywności takich jak np. chodzenie, bieganie, snowboard oraz inne mniej lub bardziej intensywne sporty.

Decydując się na zakup skarpet trekkingowych, należy wziąć pod uwagę klimat, warunki oraz poziom aktywności, w jakich będą wykorzystane. W zależności od intensywności wybierać można pośród skarpet o różnej grubości.

Cienkie i lekkie skarpety trekkingowe nadają się do aktywności o niskim oddziaływaniu i lekkim terenie w ciepłych warunkach. Skarpety trekkingowe średniej wielkości nadają się do umiarkowanego i chłodnego klimatu oraz umiarkowanej aktywności i terenu.

Skarpetki trekkingowe o największej grubości są przeznaczone do trudnych i wytrzymałych warunków terenu oraz bardzo intensywnych aktywności, dlatego najlepiej nadają się do użytkowania podczas zimnych i ekstremalnych temperatur.

Uzyskanie poprawnego dopasowania skarpety trekkingowej jest kolejnym ważnym czynnikiem przy próbie uniknięcia dyskomfortu. Lepiej unikać skarpet trekkingowych o dużej zawartości włókien bawełnianych, ponieważ niedostatecznie dobrze odprowadzają one wilgoć ze stóp.

Mogą także doprowadzić do ich podrażnienia, przez co na skórze pojawią się bolesne odciski. Lepszym rozwiązaniem jest wybór wełnianych skarpet trekkingowych, ewentualnie uzupełnionych różnymi włóknami syntetycznymi.