Kategorie:

Jaki dwuosobowy namiot wybrać?

Jego obecność jest niezbędna podczas wybierania się na długie wyjazdy, kiedy nie mamy w planach korzystać z hotelu czy innych zorganizowanych miejsc noclegowych. Namiot 2 osobowy zapewnia komfortowy wypoczynek, schronienie przed deszczem, słońcem, owadami czy chłodem. Jest lekki i nie stanowi problemu w jego transportowaniu. Jaką konstrukcję namiotu wybrać?

Namiot 2 osobowy w kształcie igloo

Najbardziej powszechnym typem namiotu jest produkt, który swoim wyglądem przypomina kopułę, czyli tzw. namiot igloo. Zaletą tego wyboru jest możliwość przenoszenia namiotu po rozłożeniu, a także duża wysokość, która zapewnia swobodę użytkowania. Jest to również najtańsza opcja, jednak nie jest wolna od wad. Namioty dla dwóch osób w kształcie igloo są bardzo podatne na podmuchy wiatru.

Tunel

Namioty tunelowe posiadają równolegle rozłożone pałąki stelaża, co zapewnia im większą stabilność niż w krzyżowym odpowiednikom w kształcie igloo. Są one podłużne i w takiej perspektywie zyskujemy dosyć dużo przestrzeni, jednak są niskie. Są podatne na boczne podmuchy wiatru, ale zapewniają zadowalający stopień stabilności.

Hybrydy

Namioty tunelowe zapewniają dosyć duży komfort użytkowania i stabilność konstrukcji, jednak jeszcze lepszą opcją są tzw. namioty hybrydowe. Wśród nich najbardziej na wyróżnienie zasługują namioty geodezyjne. Są one o wiele bardziej ciepłe od zwykłych produktów i posiadają wzmocnioną konstrukcję.

Sprzedaż namiotów 2 osobowych dostępna pod adresem: https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/namioty/namioty-2-osobowe.html