Kategorie:

Kurtka Marmot Minimalist – czy warto?

Avatar
Opublikowane przez wysokosciowiec

Nieprzemakalna membrana GORE-TEX jest doskonale znana wszystkim miłośnikom górskiej turystyki. Na każdym szlaku warto mieć pod ręką niezawodną kurtkę wykonaną z tej membrany, która zapewni skuteczną ochronę nawet przed obfitą ulewą.

Nieprzemakalna membrana z recyklingu

Kurtka Minimalist od firmy Marmot wykonana została ze specjalnej membrany GORE-TEX, która powstała w technologii Paclite, co oznacza, że do jej produkcji wykorzystane zostały materiały pochodzące w stu procentach z recyklingu. To rozwiązanie powinni docenić przede wszystkim miłośnicy gór, dla których otoczenie naturalnej przyrody jest bardzo ważne. 

Kurtka lekka i poręczna

Skuteczna w działaniu membrana jest cienka, dzięki czemu waga całej kurtki wynosi około 420 gramów. Kurtka Marmot Minimalist może zostać również ciasno złożona i zawinięta w jedną z własnych kieszeni, a w takiej postaci nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się w każdym plecaku. W czasie użytkowania kieszeń na piersi przydaje się natomiast do przechowywania przedmiotów, po które można sięgnąć w każdej chwili.

Maksymalny komfort 

Stworzona z wysokiej jakości membrany kurtka zapewnia doskonałą ochronę przed deszczem i przed podmuchami silnego wiatru. Producent zdecydował się także na wprowadzenie dodatkowych rozwiązać, które zwiększają komfort płynący z użytkowania kurtki. Rękawy zapewniają pełen zakres ruchów dzięki autorskiej technologii Angel-Wing Movement, a komfort w czasie trudnych wspinaczek zwiększają wywietrzniki pod pachami.