kurtka przeciwdeszczowa
Kategorie:

Na co zwracać uwagę przy zakupie kurtki przeciwdeszczowej?

Kurtki przeciwdeszczowe świetnie sprawdzają się przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zabezpieczające przed deszczem, stanowią obowiązkowy element wyposażenia podczas wycieczek górskich czy innych turystycznych wypadów. Na co należy zwracać uwagę, kupując kurtkę przeciwdeszczową?

kurtka przeciwdeszczowaFason kurtki i obecność kaptura

Najlepiej aby kurtka miała prosty fason, z możliwie jak najmniejszą liczbą zwężeń i dodatkowych udogodnień. Nieprzyleganie kurtki przeciwdeszczowej do ciała może bowiem powodować jej nieszczelność i znacząco obniżyć komfort noszenia jej w trakcie poważniejszych opadów atmosferycznych. Obowiązkowym elementem kurtki jest również kaptur. Obecność kaptura dodatkowo chroni przed deszczem i zapewnia wygodę nawet podczas największej ulewy.

Jakość kurtki przeciwdeszczowej

Przed zakupem kurtki warto upewnić się co do jej jakości. Tańsze kurtki od mniej znanych producentów często wykonane są z materiałów gorszej jakości, przez co mogą być nieszczelne lub łatwo ulegać zniszczeniom mechanicznym. Aby tego uniknąć, najlepiej sięgnąć po kurtki sportowe od znanych producentów, takich jak Adidas czy Nike. Kurtka przeciwdeszczowa jednej ze znanych firm może być dość droga, jednak będzie mogła być używana przez długie lata. Nie można tego samego powiedzieć o tańszych modelach, które często ulegają zniszczeniu i konieczna jest ich wymiana na nowe. Zakup tańszej kurtki nie oznacza więc długoterminowej oszczędności.