Kategorie:

Nowoczesne buty trekkingowe – obuwie marki Aku

Miłośnicy górskich wycieczek, swojej pasji hołdują przez cały rok. Nie straszny im śnieg, deszcz czy wiatr, gdyż mając doświadczenie wiedzą, że do wypraw wysokogórskich należy się odpowiednio ubrać.

Ciepła i odporna na wilgoć kurtka, grube spodnie i porządne buty, to akcesoria bez których żaden pasjonata gór nie rusza się z domu.

Najważniejszym elementem ubioru himalaisty czy taternika są odpowiednie do pory roku, a także do panujących w górach warunków pogodowych – buty.

 

Buty Aku

Buty powinny być dopasowane rozmiarem do stopy, mocne, odporne na wodę i ochraniające nogę w stopniu co najmniej dobrym – wśród marek butów trekkingowych z pewnością można wyróżnić firmę Aku, której obuwie zaliczane jest do czołówki światowej.

 

Buty Aku charakteryzują się wyjątkową odpornością na wilgoć dzięki membranie Gore-Tex, stabilnością z powodu grubej podeszwy z wyraźnie zaznaczonym bieżnikiem, a także z najlepszych jakościowo materiałów używanych do ich uszycia, a mianowicie naturalnej skóry. Część modeli posiada cholewki z materiałów łączonych, czyli skóry oraz tkaniny.

Obuwie jest znakomicie wyprofilowane, estetycznie uszyte i bardzo stabilne. Dzięki oddychającej powierzchni butów, stopa dużo mniej się poci. Wewnątrz butów znajdują się wkładki, dzięki którym nadmiar wilgoci jest szybko odparowany i nie powoduje dyskomfortu.

Firma Aku szyje nie tylko buty trekkingowe, również obuwie dla sportowców, a także buty do codziennego noszenia.