namiot 3 osobowy
Kategorie:

Od lokalnej ścianki do wspinaczki w parku Yosemite!

W życiu każdego miłośnika wspinaczki przychodzi moment, gdy lokalna ścianka zaczyna się robić nudna i pojawia się pokusa spróbowania czegoś innego. Większego. Trudniejszego. Bardziej wymagającego.

namiot 3 osobowyOpanowaliśmy niezbędną wiedzę. Już kawał czasu temu zakupiliśmy odpowiedni ekwipunek – koszulkę, spodnie, specjalne buty i dobre rękawiczki. Umiemy obchodzić się z linami, znamy wszystkie zasady bezpieczeństwa i nie mamy problemu z asekurowaniem kolegi. Czas przenieść się na głęboką wodę! Czy raczej: wysoką ścianę. Poczuć wiatr we włosach i wspiąć się na szczyt, z którego zobaczymy coś więcej niż tylko podłogę i recepcję.

Zanim jednak ruszymy na podbój gór, powinniśmy się dobrze przygotować. Do wycieczek idealnie nadaje się namiot 3 osobowy. Plus oczywiście – samochód. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno bezpieczeństwo, jak i mobilność. Według starego powiedzenia, samotnie wspinają się tylko szaleńcy, którzy szukają śmierci. Wypad w towarzystwie kolegów ze ścianki wydaje się znacznie mniej ryzykowny. Ponadto, namiot 3 osobowy można w każdej chwili złożyć i tym samym wiele razy zmieniać miejsce obozowania. Oczywiście, można przywiązać się do konkretnego zakątka, ale nie trzeba. Zaliczenie siedmiu ścianek w siedmiu różnych regionach jest jak najbardziej wykonalne!

Co sprytniejsi podróżnicy nawet nie potrzebują samochodu. W dzisiejszych czasach można trafić na bardzo tanie bilety lotnicze, a przewóz 3 osobowego namiotu wcale nie jest problemem.

Wspinaczka w USA? Obozowanie w legendarnym parku narodowym Yosemite? Dlaczego nie. Tylko trzeba uważać na niedźwiedzie…