Kategorie:

Spodnie narciarskie – poradnik kupującego

Choć do zimy daleko, miłośnicy narciarstwa zapewne już wkrótce zasiądą do komputerów, aby przeszukiwać sklepy sportowe w poszukiwaniu odzieży i sprzętu na nachodzący sezon zimowy. Kto ma na ten temat odpowiednią wiedzę, ma ułatwione zadanie. Kto jest nowicjuszem, na pewno na początku będzie przytłoczony liczbą firm, rodzajów, parametrów i innych danych.

Co jest najważniejsze w przypadku spodni narciarskich?

Jednak nawet doświadczeni narciarze muszą bacznie obserwować rynek, bo zmieniają się trendy, a ponadto pojawia się wiele nowych technologii, również w przypadku odzieży. A jednym z najistotniejszych elementów narciarskiego ubioru są spodnie. Parametrów, jakimi się one cechują, jest mnóstwo. Inne spodnie musi kupić początkujący, a inne doświadczony narciarz. Również miejsce uprawiania sportu ma znaczenie. Niezależnie od stopnia zaawansowania najważniejsze parametry to maksymalnie duża oddychalność, czyli paraprzepuszczalność oraz maksymalnie wysoka wodoodporność.

Spodnie narciarskie i ich istotne cechy

Kupując spodnie na narty czy snowboard należy zwrócić uwagę na stopień docieplenia oraz możliwość regulacji wentylacji. Nowicjusze powinni wybrać spodnie odporne na uszkodzenia podczas nieodzownych na początku licznych upadków, podobnie zresztą jak ekstremalni narciarze. Niezależnie od wszystkich funkcji, spodnie narciarskie muszą być po prostu dobrze wykonane i odpowiednio dopasowane rozmiarowo.