spodnie trekkingowe
Kategorie:

Ważne cechy spodni trekkingowych

Wiele osób wie o tym, że w góry powinno się chodzić w spodniach trekkingowych. W żadnym wypadku nie należy zakładać jeansów ani tym bardziej dresów, tylko właśnie spodnie trekkingowe. Na co jednak zwracać uwagę podczas wybierania tego typu spodni? Czy są jakieś ich cechy, które będą szczególnie ważne na szlaku górskim?

Dopasowanie

O tym, że rozmiar spodni, nawet tych noszonych po domu, ma ogromne znaczenie dla komfortu, każdy doskonale wie. Mało kto jednak wie, że w przypadku spodni trekkingowych, ogromne znaczenie ma nie tylko rozmiar, co bardzo precyzyjne dopasowywanie się materiału do nogi. Dzięki temu zjawisku są one jeszcze bardziej wygodne, a dodatkowo zapewniają ocieplenie podczas np. gorszej pogody.

Nieprzemakalność

Pogoda w górach potrafi zmieniać się w sposób niezwykle dynamiczny. To, że wychodząc w góry ze schroniska, świeci mocne słońce, nie oznacza wcale, że nieco wyżej nie pada deszcz. Dlatego tak ważne jest to, aby posiadane spodnie trekkingowe miały właściwość wodoodporną, aby nie zamoczyć sobie nóg i nie powodować ryzyka złapania przeziębienia.

Możliwość ochłodzenia

Tak jak w górach w każdej chwili może spaść deszcz, tak samo może w każdej chwili wyjść mocne, palące słońce, które jest, tak samo niebezpieczne, jak ulewny deszcz.
Z tego powodu warto mieć taką wersję spodni, która posiada odpinane nogawki, aby można było spowodować dostosowanie ubioru do wyższej temperatury powietrza.