Kategorie:

Wspinaczka

Wspinaczka górska to jeden z najpiękniejszych sportów, który może uprawiać każdy. Nie trzeba mieć specjalnych cech fizycznych ani umysłowych wystarczy tylko pasja i chęć samodoskonalenia.

Jak zacząć
Zanim dotrze się do wspinaczki górskiej najlepiej zapisać się na kurs wspinaczki skałkowej, a potem ją doskonalić. Dzięki temu, że wspinaczka staje się coraz bardziej popularnym sportem w naszym kraju to w każdym mieście jest możliwość potrenowania na ściance wspinaczkowej.
Oczywiście żeby się wspinać trzeba być sprawnym fizycznie, więc równolegle ze wspinaniem warto wziąć się za siebie i rozpocząć treningi ogólnorozwojowe. Bieganie, pływanie, trening na siłowni albo z własnym obciążeniem – kto co lubi, ważne żeby dawało efekty.

Do wspinaczki potrzebny jest odpowiedni ekwipunek. Dlatego warto się zaopatrzyć te najlepszej jakości i wytrzymałości. Różne karabińczyki, lina wspinaczkowa, odpowiedni osprzęt – zakup tego wszystkiego warto skonsultować z kimś, kto zna się i będzie w stanie dobrze doradzić.

Cierpliwość i chęć samodoskonalenia się jest ważna w trakcie nauki wspinaczki, ponieważ nie od razu wskoczy się poskramiań ogromną górę. Trzeba sukcesywnie zaczynać od małych ścianek i cierpliwie docierać do tych większych. Jest to ważne, ponieważ wszelka arogancja oraz brak umiejętności mogą prowadzić do tragicznych w skutkach błędów, a raczej nikt by nie chciał zginąć przez swoją brawurę czy głupotę.