Wszystko o kurtce softshell

Każdy kto regularnie bywa w górach wie, że trzeba być tam przygotowanym na często gwałtowne zmiany pogody. Z tego chociażby względu, w górach idealnie sprawdza się kurtka softshell. Niemniej jednak, dobrze sprawdza się ona także w innych okolicznościach.

Charakterystyka kurtki softshell

Bez wątpienia, kurtka ta idealna jest zawsze wtedy, gdy pogoda szybko się zmienia. Z tego właśnie względu sprawdza się ona w górach. Rzecz w tym, że jest to kurtka termoaktywna, posiadająca specjalną, oddychającą membranę, dzięki której pot jest odprowadzany i ciało szybko schnie w gorących warunkach. Kiedy natomiast jest zimno, membrana stanowi barierę dla chłodu, zapewniając uczucie ciepła, nawet w zimny dzień.

Ważną cechą kurtki softshell jest na pewno również nieprzemakalność oraz ochrona przed wiatrem. Dzięki temu właśnie, korzystają z niej miłośnicy gór, ale również wielu sportowców, którzy nie chcą rezygnować z aktywności, gdy temperatura powietrza spada poniżej pewnego poziomu.

Dobra kurtka softshell, czyli jaka?

Niewątpliwie, za dobrą można uznać taką kurtkę, której oddychalność jest duża i rzeczywiście, w każdych warunkach pogodowych zapewnia ona użytkownikowi odczuwanie komfortu. Oczywiście, oprócz cech technicznych kurtki ważne jest również, aby dobrze ją dobrać do własnych, spersonalizowanych potrzeb. Rzecz przede wszystkim w tym, aby kurtka softshell po prostu była wygodna. W tym celu trzeba wybrać jej odpowiedni krój.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *