Kategorie:

Z termosem na spacer z dzieckiem

Spacery to bardzo ważny element dnia codziennego. Jest to rodzaj aktywności fizycznej, na który niemal każdy może sobie pozwolić. Spacerowanie z dzieckiem jest niezwykle ważne, nie tylko z wózkiem, ale i bez niego. Ruch pozwala dotlenić się nie tylko dziecku, ale i jego opiekunowi, rozruszać stawy i mięśnie. To też idealny sposób na odprężenie się czy wyładowanie energii. Spacer jest idealny na każdą porę roku.

Termos na spacer – dlaczego warto?

 

Zabierając ze sobą termos (https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/termosy-naczynia-i-kubki.html), mamy pod ręką ciepły napój. Może to być sok, zupka czy mleko dla dziecka, a dla rodzica na przykład ulubiona herbata czy kawa. Z termosem możliwy jest nieco dłuższy spacer. A w przerwie będzie można się rozgrzać czy uzupełnić płyny. Idealne rozwiązanie zwłaszcza w chłodniejsze dni, ale nie tylko.

W termosie można również zabrać ciepłe mleko dla niemowlaka czy zupkę krem lub obiad dla nieco starszego dziecka.

Termos warto zabrać na spacer z dzieckiem z co najmniej dwóch powodów:

– mamy pod ręką ciepły napój lub posiłek dla dziecka i siebie;

– można wybrać się na nieco dłuższą pieszą wycieczkę, pobyt na placu zabaw.

 

Bogate wzornictwo i różnorodność

 

Termosy mogą mieć postać pokrowca termicznego, do którego można włożyć butelkę z zagrzanym mlekiem dla dziecka lub innym ciepłym płynem. Dosyć dobrze utrzymują pożądaną temperaturę przez dłuższy czas – są praktyczne i wygodne. Dostępne są również termosy w postaci dziecięcych bidonów czy termosów obiadowych ze sztućcami. Wszystkie niezwykle kolorowe o dziecięcym designie.