koszulka termoaktywna
Kategorie:

Zalety koszulek termoaktywnych

O ich dobrodziejstwie doskonale wiedzą wszyscy rowerzyści i biegacze. Pojawienie się koszulek termoaktywnych znacznie wpłynęło na możliwości swobodnego korzystania ze sportu nawet w wyjątkowo zimne dni. Ich zadaniem jest ochrona przed wyziębieniem oraz zapewnienie wysokiego komfortu skórze. Koszulki termoaktywne zdobywają coraz większą popularność. Jakie są zalety ich stosowania?

Ciepło

Głównym zadaniem koszulek termoaktywnych jest zapewnienie utrzymania ciepła organizmowi. Są one wykonywane z grubego materiału, który izoluje skórę od przenikania do niej zbyt dużej ilości zimnego powietrza. Dzięki temu, organizm się nie wyziębia i jest w stanie utrzymać ciepło, nawet podczas panowania ujemnych temperatur.

Sucha skóra

Materiał, z którego wykonywane są koszulki termoaktywne, uzdatniany jest dodatkowymi włóknami o specjalnej strukturze. Ich zadaniem jest odprowadzanie potu. Przenoszą one wilgoć do zewnętrznej warstwy koszulki, z której pot jest odparowywany. Dzięki temu, koszulka pozostaje sucha i zapewnia olbrzymi komfort skórze, która zyskuje możliwość „oddychania”. Sucha koszulka to zwiększenie możliwości utrzymania ciepła ciała. Mokra odzież w kontakcie ze skórą przyczyniałaby się do jej wychładzania.

Wygoda

Wygoda wynikająca ze stosowania koszulek termoaktywnych to nie tylko utrzymanie ciepła ciała oraz suchej skóry, ale także z przyjemnego materiału, który nie podrażnia ciała. Koszulki termoaktywne są elastyczne, co wpływa na fakt, że nie krępują one ruchów. 

W poszukiwaniu wysokiej jakości koszulek termoaktywnych, koniecznie sprawdź ofertę PolarSklep: https://www.polarsport.pl/odzie/bielizna/koszulki-sukienki.html